lg_g5_12

Skaner linii papilarnych w ekranie

Takie newsy bardzo lubimy. Dni smartfonów wyposażonych w tradycyjne skanery linii papilarnych są już policzone. Należąca do LG firma Innotek opracowała technologię pozwalającą na umieszczenie czytnika pod powierzchnią wyświetlacza.

Skaner linii papilarnych Innoteku ma zaledwie 0,3 mm grubości i można go bez problemu umieścić pod wyświetlaczem w określonej strefie. Tym samym użytkownik nie będzie już musiał szukać palcem czytnika na obudowie telefonu (najczęściej skaner umieszczony jest pod aparatem głównym z tyłu urządzenia lub poniżej ekranu), a jedynie przyłożyć go do wyświetlacza.

Brak konieczności implementowania fizycznego przycisku to też wielki atut jeśli chodzi o formę i design urządzenia. Skaner schowany pod ekranem to mniejsze prawdopodobieństwo mechanicznego uszkodzenia delikatnej elektroniki, nie wspominając już o lepszej wodoszczelności.

Niestety oficjalny komunikat nie zdradza kiedy zobaczymy technologię w powszechnym użyciu i jaki producent jako pierwszy z niej skorzysta. Według źródeł Korea Times ma to jednak nastąpić w przeciągu roku.

Kuba Kramkowski

Zostaw komentarz