tpPktkpTURBXy8yOGExM2M1Yzg4YjMwODdkMDg3MmFiODYwMTFlZDNkOS5wbmeRkwLNAyYA

Tak będzie wyglądał pociąg Hyperloop. W środku przypomina polskie Pendolino

Pociąg Hyperloop jeszcze nigdy nie był tak dosłowny jak teraz. Wizualizacje Delft Hyperloop są najlepszym dowodem na to, że projekt Elona Muska już dawno przestał być tylko odważnym pomysłem miliardera.

Delft Hyperloop to holenderski projekt, który zwyciężył w tegorocznym, międzynarodowym konkursie zorganizowanym przez SpaceX. Przypomnijmy, że to właśnie firma Elona Muska jako pierwsza zainwestowała w ultraszybkie pociągi, które będą poruszać się w próżniowym tunelu nawet z prędkością do 1200 km/h.

 

Wnętrze Delft Hyperloop przypomina trochę… polskie Pendolino, ale na tym koniec podobieństw. Kapsułowa konstrukcja laureata SpaceX nie tylko pozwoli pokonać trasę z Amsterdamu do Paryża w mniej niż 30 minut, ale jest także bardzo energooszczędna – ma wykorzystywać zaledwie 80 watów, czyli tyle samo, ile do pracy potrzebuje przeciętny telewizor.

 
 

Projekt będzie musiał jednak obronić swój tytuł w przyszłym roku, bo inwestorzy nie chcą rezygnować ze świeżych pomysłów innych designerów. W ten sposób ma powstać model idealny.

Co jakiś czas mechanizmy Hyperloopa są testowane. Tak niedawno było w Nevadzie, gdzie pociąg udało się rozpędzić do 305 km/h. Maszynami zainteresowani są także Polacy. Grupa Hyper Poland pokazała ostatnio mapę potencjalnych połączeń.

Kuba Kramkowski

Zostaw komentarz