9oUktkqTURBXy9lMmJiYTAxNThmMzQ5OTc4YzllZmU5MTNjODMwNDFlYi5qcGVnkZMCzQMmAA

Twitter wprowadza rewolucyjną zmianę. Nie wszyscy użytkownicy są zadowoleni

Wiadomości na 140 znaków na Twitterze niedługo zapewne przejdą do historii. Serwis zapowiedział już, że zwiększy liczbę znaków dwukrotnie (początkowo dla wybranej grupy), ale userzy łakną zupełnie innego typu zmian.

O zwiększeniu ilości znaków w twitterowych postach mówi się od dawna. Serwis społecznościowy, który zasłynął z tego, że trzeba było wyrażać się za jego pomocą wyjątkowo oszczędnie (limit 140 znaków), wreszcie powoli wprowadza tę zmianę. Początkowo liczba możliwych do wprowadzenia znaków zwiększy się do 280. Z opcji testowo będzie mogła korzystać wybrana grupa użytkowników.

Wiadomość o zwiększeniu limitu znaków rozeszła się szerokim echem, ale userzy wcale nie zareagowali przesadną radością. „Może skupilibyście się na tym, żeby nieznajomi podający dalej moje tweety nie rujnowali mojej sekcji powiadomień?” – napisał youtuber Brad The Lad Long.

Twitterowicze przyznają niemal chórem, że zwiększenie liczby znaków nie jest dla nich tak ważne, jak możliwość edycji swoich tweetów, której to opcji mimo wielu próśb nadal nie wprowadzono.

Z Twittera aktywnie korzysta około 313 milionów użytkowników na całym świecie. Dziennie wysyłają oni ponad 500 milionów tweetów.

Kuba Kramkowski

Zostaw komentarz