poczta-polska-logo-nowe-mat-pras-660x494

Poczta Polska skontroluje czy płacisz abonament RTV

Jeśli nigdy wcześniej nie zgłaszaliście posiadania radia czy telewizora, możecie spodziewać się kontroli Poczty Polskiej. Jak donosi serwis wirtualnemedia.pl kara finansowa może srogo uderzyć po kieszeni użytkownika.

Jak tłumaczył w rozmowie z portalem, rzecznik prasowy Poczty Polskiej, Zbigniew Baranowski, to właśnie Poczta Polska ma obowiązek skontrolować, czy obywatel zarejestrował odbiornik RTV. Jeśli nie dokonał tego w ciągu 14 dni od zakupu odbiornika, czeka go kara. Kontrole czekają również tych, którzy zgłaszali posiadanie odbiorników, ale nie płacą abonamentu RTV.

Co zrobi kontroler Poczty Polskiej, jeśli stwierdzi, że mamy odbiornik, a nie jest płacony za niego abonament? Najpierw wydaje decyzję o rejestracji telewizora, a później każe zapłacić karę. Opłata to trzydziestokrotność miesięcznej opłaty za tv. W 2016 miesięczna opłata za posiadanie odbiornika RTV wynosi 22,7 złotego, więc osoba, która wcześniej nie zgłosiła posiadania telewizora i radia, po wizycie zapłaci karę 681 zł.

Przed rozpoczęciem kontroli, pracownicy upoważnieni do wykonywania czynności kontrolnych zgłaszają cel wizyty oraz okazują aktualne (obowiązujące w danym roku) upoważnienia do przeprowadzania kontroli, posiadają również identyfikatory, legitymacje służbowe, a na życzenie kontrolowanego są zobowiązani do okazania dowodu osobistego. Kontrole przeprowadzane są przez upoważnionych pracowników Poczty Polskiej na terenie całej Polski i dotyczą wszystkich użytkowników odbiorników radiofonicznych i telewizyjnych – wyjaśnia portalowi Wirtualnemedia.pl Zbigniew Baranowski, rzecznik prasowy Poczty Polskiej.

Jak informuje portal, kontrole będą prowadzone na podstawie baz danych dłużników, wyrejestrowanych odbiorników, czy nawet donosów sąsiedzkich. Konrole mogą być prowadzone również losowo.

Kuba Kramkowski

Zostaw komentarz