windows-10-anniversary-update-gif-matpras

Oficjalnie: Windows 10 – wielka aktualizacja "Anniversary Update" 2 sierpnia

Zapowiedziana na konferencji Build 2016 aktualizacja dla Windows 10 miała się pojawić „mniej więcej” rok po premierze Windows 10. Teraz poznaliśmy dokładnie dzień, w którym nasze urządzenia z systemem Microsoftu zostaną „ulepszone”.

Microsoft przesłał oficjalną zapowiedź wielkiej aktualizacji Windowsa 10. Co ciekawe, zrobił to niedługo po tym, jak do sieci wyciekła data tejże premiery. Otóż, jak pisaliśmy w naszym materiale, na witrynie Microsoftu pojawiła się informacja o premierze aktualizacji, która ma się odbyć 2 sierpnia. Wpis szybko usunięto, ale zrzuty ekranowe pozostały w sieci.

Nie było wówczas jasne, czy data premiery faktycznie dotyczyła wszystkich wersji systemu Windows 10, czy tylko tej na komputery PC i duże tablety. Do tej pory urządzenia IoT, telefony, małe tablety i konsole do gier otrzymywały aktualizacje systemu Windows 10 w podobnych, ale ciut rozbieżnych od siebie terminach. Teraz wiemy już jednak znacznie więcej.

Z wielką przyjemnością informujemy, że kolejna zbiorcza aktualizacja dla Windows 10, czyli Windows 10 Anniversary Update, pojawi się już 2 sierpnia – czytamy w informacji przesłanej przez polskie biuro Microsoftu.

Jak chwali się producent, pod kontrolą systemu Windows 10 działa już ponad 350 milionów urządzeń na całym świecie. Użytkownicy, korzystając z systemu, spędzili łącznie ponad 135 miliardów godzin.

Co natomiast z samą aktualizacją? Windows 10 Anniversary Update otwiera całkiem nowe możliwości zarówno przed indywidualnymi użytkownikami, jak i przedsiębiorstwami. Pojawi się oczekiwany przez Windows Ink, a przeglądarka Edge zostanie wzbogacona o nowe funkcje. Prócz tego dostępny będzie szereg uaktualnień obszaru bezpieczeństwa.

Kuba Kramkowski

Zostaw komentarz