smartfony-telefony-bateria-akumulator-li-ion-660

Smartfony z drugiej ręki sprzedają się coraz lepiej

Jak pokazuje raport „TMT Predictions 2016” firmy Deloitte, użytkowników smartfonów będzie wciąż przybywać, a to pociąga za sobą drugi obieg tych urządzeń.

Według szacunków, w 2016 roku użytkownicy sprzedadzą bezpośrednio lub wymienią na nowe 120 mln używanych smartfonów, zarabiając na tym ponad 17 mld dolarów. Stanowi to wyraźny wzrost w stosunku do liczby 80 mln używanych smartfonów o wartości 11 mld dolarów, sprzedanych lub wymienionych na nowe w 2015 roku.

Jakub Wróbel z Deloitte tłumaczy, że – według ich badań – co dziesiąty Polak sprzedał używany przez siebie smartfon, a aż 41 proc. użytkowników w wieku 18-59 lat przyznało, że ma tendencję do kupowania najnowszych urządzeń, gdy tylko przypadną im do gustu. Takie podejście napędza sprzedaż smartfonów z drugiej ręki.

Warto też zauważyć, że mimo tego, iż polscy operatorzy komórkowi wprowadzili od pewnego czasu opcję umożliwiającą im oddanie starego smartfona i obniżenie tym samym ceny nowego, mało kto decyduje się na takie rozwiązanie. 80 proc. klientów pozostawia stary sprzęt w domu, oddając go innemu członkowi rodziny lub po prostu wyrzuca do śmieci.

Kuba Kramkowski

Zostaw komentarz